Jakie rośliny na okno północne?

paproć do ciemnych miejsc plantip.pl

Rośliny doniczkowe mogą stanowić piękne uzupełnienie wnętrza, dodając świeżości i koloru. Jeśli jednak masz okno skierowane na północ, wybór roślin może być trudniejszy, ponieważ taki kierunek nie zapewnia roślinom wystarczającej ilości światła słonecznego.

Jakie rośliny na okno północne?

Na szczęście istnieje kilka gatunków roślin, które dobrze znoszą cieniste warunki i mogą rosnąć przy oknie północnym. Oto kilka przykładów:

  • Fikus benjamin – to roślina o luźnym, zwisającym pokroju, która doskonale nadaje się do doniczek na parapecie. Fikusy lubią wilgotne, ale nie mokre podłoże i regularne podlewanie.
  • Zamiokulkas – to gatunek osiągający niewielkie rozmiary, ale charakteryzujący się wyjątkowo dekoracyjnymi liśćmi. Zamiokulkas lubi ciepłe i wilgotne powietrze, ale nie lubi nadmiaru wody w podłożu.
  • Paprocie – to rośliny o pięknych, zielonych liściach, które dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Paprocie lubią wilgotne podłoże i regularne podlewanie, ale nie lubią przeciągów i zimnych powietrz.
paproć do ciemnych miejsc www.plantip.pl
paproć ze strony plantip.pl

Gdzie szukać informacji o roślinach?

Informacji o roślinach doniczkowych możesz szukać w naprawdę wielu miejscach: możesz skonsultować się ze specjalistą w sklepie ogrodniczym lub na forum internetowym poświęconym roślinom doniczkowym. My polecamy plantip.pl nasz partnerski serwis w kwestii roślin. Znajdziesz tam artykuły poradnikowe, wirtualny targ roślin oraz konkursy dla fanów roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *