Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Rośliny doniczkowe to świetny sposób na urozmaicenie przestrzeni i zapewnienie trochę zieleni. Jednak rośliny doniczkowe wymagają pewnej opieki, aby zachować zdrowie. Sprawdź nasz poradnik jak dbać o rośliny doniczkowe?

Jak dbać o rośliny doniczkowe: odpowiednie podłoże

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że twoja roślina jest w odpowiednim rodzaju gleby doniczkowej. Na przykład, jeśli masz kaktusa, chciałbyś użyć mieszanki kaktusów. Ziemia doniczkowa powinna być lekka i porowata, aby nie powodowała gnicia lub duszenia się korzeni.

Jak dbać o rośliny doniczkowe: odpowiednie podlewanie

Następnie upewnij się, że twoja roślina otrzymuje wystarczającą ilość wody – ale nie za dużo! Niektórzy zalecają podlewanie ich co drugi dzień lub raz w tygodniu, w zależności od tego, jak sucho jest na zewnątrz i jak duża jest doniczka. Upewnij się, że woda nie gromadzi się na dnie pojemnika, ponieważ może to zgnić korzenie rośliny, jeśli są zbyt blisko. I nie zapomnij o nawożeniu! Możesz wymieszać trochę nawozu z wodą, a także użyć nawozu organicznego

Rośliny doniczkowe: nasłonecznione stanowisko

Nie należy wystawiać roślin doniczkowych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ może to spowodować ich wysuszenie. Najlepszym miejscem dla rośliny doniczkowej jest pół cień. W zależności od rośliny, istnieją różne pozycje, które są odpowiednie. Niektóre rośliny należy umieścić w słonecznym miejscu, a inne w ciemnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *